• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Toruń, ul. Podmurna 62 - Plac zabaw „Piernikowe Miasteczko” to jedno z najpiękniejszych miejsc na toruńskiej Starówce. Oficjalne otwarcie „Piernikowego Miasteczka” miało miejsce w dniu 26 czerwca 2004 roku, kiedy to Prezydent Miasta Torunia pan Michał Zaleski przekazał nam symboliczny klucz do bramy placu zabaw.

Dzieci mają tu zapewnioną stałą opiekę pedagogiczną. Doświadczeni nauczyciele prowadzą zajęcia skierowane przede wszystkim do wychowanków z toruńskiej Starówki. Zajęcia są doskonałą okazją do wspólnych zabaw i działań oraz służą integracji społecznej.

Na placu zabaw organizujemy wiele imprez plenerowych: Festyn rodzinny „Pożegnanie Lata”, zabawa Andrzejkowa, Wigilia dla dzieci z „Piernikowego Miasteczka”, Powitanie wiosny, Dzień Dziecka i inne. Niektóre z nich zagościły już u nas na stałe.
Hanna Bartłomiejus
Plac ZabawHanna Bartłomiejus
Anna Piech
Plac Zabaw, Koordynator ImprezAnna Piech
Obiekt „Piernikowego Miasteczka” służy także różnym instytucjom edukacyjnym i społecznym, które organizują wiele ciekawych imprez dla mieszkańców naszego miasta. Należą do nich: Przedszkolne Święto Piernika, Międzyszkolne Mistrzostwa Pomocy Przedmedycznej, Święto ulicy Podmurnej, Święto Muzyki i wiele innych.
     W okresie wakacyjnym organizujemy dla dzieci zajęcia w ramach akcji „Radosne i Bezpieczne Wakacje”. „Piernikowe Miasteczko” to miejsce, w którym odpocząć mogą wszystkie dzieci i ich rodzice. Opiekę pedagogiczną na placu zabaw zapewnia nauczyciel mgr Hanna Bartłomiejus

PIERNIKOWE MIASTECZKO – krótka historia, Plac zabaw „Piernikowe Miasteczko” położony jest w samym centrum toruńskiej starówki, przy ul. Podmurnej 62/68. Do stycznia 2004 nosiło nazwę BAWIGRAJ i nie było terenem sprzyjającym dzieciom i rodzinom. Władze Torunia postanowiły zatrudnić w ramach prac interwencyjnych wykwalifikowanych pedagogów, którzy poprowadzili zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży z toruńskiej Starówki. Był to strzał w dziesiątkę!
      Decyzją władz miasta postanowiono wyremontować to potrzebne dzieciom i rodzinom miejsce. Przy finansowym wsparciu Fabryki KOPERNIK powstał nowy plac zabaw PIERNIKOWE MIASTECZKO. Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski przekazał Ognisku Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza symboliczny klucz do bramy placu zabaw. Na placu odbywają się zajęcia stałe i okolicznościowe, które są doskonałą okazją do wspólnych zabaw i działań oraz służyły integracji społecznej. Prowadzący je pedagodzy zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój, poczucie bezpieczeństwa, prawo do zdrowego i aktywnego stylu życia.
      Minęło 10 lat. Wraz z upływem czasu pojawiły się nowe trendy w architekturze placów zabaw. Zmieniały się potrzeby użytkowników. Nadszedł moment na zmiany również w PIERNIKOWYM MIASTECZKU. Doskonałą okazją ku temu był budżet partycypacyjny, w ramach którego powstały dwa projekty. W jednym pomysłodawca zaproponował modernizację całego obiektu, drugi projekt zakładał stworzenie wodnego placu zabaw. Postanowiono połączyć dwie społeczne inicjatywy i dzięki temu powstało imponujące, nowoczesne i niezwykle urokliwe miejsce dla dzieci i całych rodzin. Jest tu kolorowo, wesoło i bezpiecznie. Gospodarzem obiektu jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza".

Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza",

Rynek Staromiejski 7, w Toruniu

  • dummy+48 (56) 622 39 50

  • dummy oppdh@domharcerza.torun.pl

 

Konto Bankowe Rady Rodziców

Bank Millennium S.A. O/Toruń

27 1160 2202 0000 0000 5530 5547

Deklaracja dostępności

Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, a prześlemy Ci więcej informacji

Search