2017-2018


FERIE 2018

Warsztaty ruchowe pn. "Gimnastyka dla Smyka"

W dniach 21 i 22 lutego odbyły się feryjne zajęcia ruchowe pn. "Gimnastyka dla Smyka", podczas których dzieci pod czujnym okiem p. Marty Pańki mogły poćwiczyć i poznać różne figury ruchowe.

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Podsumowanie konkursu plastycznego pn. "Bezpieczne Ferie"

W dniu 23.02.2018 r. dzieci biorące udział w organizowanym przez Straż Miejską konkursie plastycznym pn. „Bezpieczne Ferie” wzięły udział w seansie pt. „Astropies Łajka”, który odbył się w toruńskim Planetarium. Wśród nich byli także uczestnicy feryjnych zajęć plastyczno-animacyjnych, podczas których, pod czujnym okiem organizatorów: p. Hanny Bartłomiejus i p. Macieja Kaźmierkiewicza, powstały piękne konkursowe prace. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali spektakl.


Prace plastyczne na konkurs: 1, 2, 3 i 4.

Zdjęcia z wizyty w Planetarium: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.

Spektakl na zakończenie warsztatów z teatru rysunkowego

Minął właśnie ostatni dzień warsztatów z teatru rysunkowego. Ich uczestnicy pod opieką p. Damiana Droszcza postanowili przedstawić efekty swojej pracy. To był cudowny pokaz gry aktorskiej!

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Warsztaty muzyczne "Akademia Piosenki"

Muzyka jest super! Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów muzyczno-wokalnych prowadzonych przez p. Agnieszkę Norkowską. Uczestnicy mogli, między innymi, poznać ćwiczenia oddechowe i dykcyjne. To była niesamowita przygoda!

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Warsztaty taneczne "ROZKRĘĆ SIĘ - czyli baletowe wiraże, piruety i obroty

Podczas ferii nie mogło zabraknąć zajęć beletowych. Młodzież pod czujnym okiem p. Diany Mrozowskiej chętnie ćwiczy różne kombinacje baletowe. Tylko pozazdrościć formy :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Turniej w "Bingo"

Dnia 16 lutego odbył się turniej gry w "Bingo". Uczestnicy zaciekle walczyli o wygraną. Gratulujemy zwycięzcom! :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.


Turniej gry w "Monopoly - wersja Toruń"

Uczestnicy zajęć mieli okazję, aby zagrać w najnowszą edycję "Monopoly" związaną z naszym miastem. Uczestnicy zaciekle "walczyli" o zwycięstwo, a organizatorzy: p. Hanna Bartłomiejus i p. Maciej Kaźmierkiewicz trzymali za wszystkich kciuki;)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.


Warsztaty animacyjno-plastyczne

Dnia 15.02.2018 r. w naszej placówce odbyły się warsztaty animacyjno-plastyczne. Dzieci pod czujnym okiem p. Hanny Bartłomiejus i p. Macieja Kaźmierkiewicza stworzyły interesujące prace oraz wzięły udział w grach i zabawach animacyjnych. Uczestnicy byli zmęczeni, ale zadowoleni :-)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.


zajęcia animacyjno-wokalne w Szkole Podstawowej nr 15

Pod opieką p. Hanny Bartłomiejus i p. Anny Pankowskiej dzieci mogły wykazać się podczas feryjnych zabaw animacyjno-wokalnych oraz prac plastycznych.

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.


Zajęcia twórcze pn. "Zimowe szaleństwa"

Na zajęciach twórczych pn. "Zimowe szaleństwa" dzieci pod opieką p. Magdaleny Noga mogą wykazać się artystycznie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.


Warsztaty plastyczne pn. "Tańczące kolory"

Na warsztatach dzieci pod czujnym okiem p. Justyny Jaworskiej malowały nie tylko pędzlem, ale także za pomocą przedmiotów codziennego użytku i przez siebie stworzonych narzędzi. Pojawiły się bańki mydlane, słomki, kubki, butelki i samochodziki, a wszystko po to, żeby rozweselić kolory i pozwolić im tańczyć na kartkach. Dzieci bawiły się super - a wszystko zostało połączone z nauką :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.


Feryjne zajęcia szachowe

Nawet w ferie dzieci i młodzież nie potrafią odpuścić zajęć szachowych. W przerwie międzysemestralnej mogą rozegrać kilka partyjek. Czyżby rośli nam przyszli mistrzowie? :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Warsztaty tkackie

Podczas zajęć uczestnicy pod okiem doświadczonego instruktora - p. Edyty Kasperkiewicz - uczą się, w jaki sposób poprawnie tkać. Taka umiejętność jest niedoceniona! A wydawać by się mogło, że dziś już nikt nie tka :-)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Robotyka

Czy konstrukcja robota to zadanie tylko dla inżynierów i naukowców? Oczywiście, że nie! Na zajęciach z robotyki prowadzonych przez p. Jadwigę Roguską dzieci mogą skonstruować własnego robota.

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7.


Rozgrywki w "Bingo"

Gra w "Bingo" jest super! Dzieci pod opieką p. Magdaleny Noga mogą w I tygodniu ferii zagrać w tę grę i zapoznać się z jej regułami. :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Zajęcia twórcze z elementami sensoplastyki (R)

Pobudzanie zmysłów poprzez kontakt z różnymi fakturami, zapachami i smakami? To jest to, co dzieci lubią! Nie zabrakło oczywiście kolorowego brudzenia się :-)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12.


Feryjne warsztaty rodzinne pn. "Pożegnanie karnawału"

W dniu 11.02.2018 r. w naszej placówce odbyły się warsztaty rodzinne pn. "Pożegnanie karnawału". Dzieci i ich rodzice pod czujnym okiem p. Hanny Bartłomiejus, p. Anity Nowak i p. Macieja Kaźmierkiewicza mogli wykonać, między innymi, gipsowe maski oraz wziąć udział w zabawach muzycznych.

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


film
INNE

Wystawa pn. "Rośliny Łąkowe"

W dniu 21 marca odbyło się uroczyste otwarcie wystawy kompozycji malarskich uczniów naszej pracowni plastycznej. Wystawa pn. „Rośliny Łąkowe” potrwa do 26 kwietnia. Można ją obejrzeć w Galerii Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3.


Warsztaty copywriterskie w Collegium Maius

W dniu 23 stycznia młodzież z zajęć dziennikarskich wzięła udział w warsztatach copywriterskich, które odbyły się w budynku Wydziału Filologicznego UMK. Uczestnicy mogli, między innymi, zmierzyć się z ćwiczeniami dotyczącymi kreatywnego myślenia. Wszystkim poszło znakomicie! :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Wyjazd do Sejmu i Senatu w Warszawie

16 stycznia grupa uczestników zajęć dziennikarskich oraz dzieci i młodzież z "Piernikowego Miasteczka" wzięli udział w wycieczce do Sejmu i Senatu w Warszawie. Towarzyszyli im prowadzący zajęcia nauczyciele: Pani Dyrektor Renata Puzdrowska, Pani Hanna Bartłomiejus i Pan Maciej Kaźmierkiewicz. To były niezapomniane wrażenia!

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Wieczór andrzejkowy - 30.11.2017

30 listopada w naszej placówce zorganizowaliśmy andrzejkowy wieczór z wróżbami. Dzieci, poza wróżeniem, bawiły się na zabawie tanecznej :)

Zobacz zdjęcia: 1, 2, 3 i 4.


Sukces w konkursie TPD "Jesienne Muzykowanie" - 24.11.2017

Dziewczynki z Zespołu "Mozaika" brały udział w Konkursie TPD "Jesienne Muzykowanie". Dostałyśmy aż 3 nagrody główne. Pierwsze miejsca zajęły Zuzia Górniak w grupie dzieci najmłodszych za piosenkę "Dzień nauczyciela i karuzela" oraz w grupie starszej pierwszą nagrodę zdobyła Zosia Pacuk za piosenkę "Jesienny rock and roll" a drugą Karolina Tokarz za piosenkę "Cud w szafie". Dziewczynki na konkurs przygotowała Anna Pankowska. Jesteśmy dumne z naszych dziewcząt!

Zobacz zdjęcia: Karolina, kibicujemy, Paulina, Zosia i Zuzia,


Sukces w konkursie TPD "Jesienne Muzykowanie" - 18.11.2017

W sobotę 18 listopada Salma Sarhan solistka zespołu "Mały Broadway" zdobyła II nagrodę w konkursie w ramach VII Przeglądu Piosenki Żołnierskiej, w Klubie CSAiU w Toruniu (przygotowanie: Magdalena Cysewska).

Zobacz zdjęcia: Karolina, kibicujemy, Paulina, Zosia i Zuzia,


Sukcesy w VII Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej - 18.11.2017

W sobotę 18 listopada wystąpiliśmy z zespołem The Floor w konkursie w ramach VII Przeglądu Piosenki Żołnierskiej, w Klubie CSAiU w Toruniu. Zespół w składzie: Kacper Babiarz; Oliwia Sieradzka; Aleksandra Frandzel oraz Daria Frankiewicz oraz Przemysław Łosoś (w roli akompaniatora), wykonał piosenkę pt „Wrócą chłopcy z wojny” do słów Ernesta Bryla z muzyką Katarzyny Gaertner. Nasza interpretacja została zauważona przez jury, które przyznało nam trzecie miejsce. Cieszymy się z tego i motywuje nas to do dalszych starań i jak najlepszych występów.

Zobacz zdjęcia: Dyplom dla Sary, Dyplom dla zespołu,


Narodowe Święto Niepodleglości - 11.11.2017

Dzieci i młodzież z naszego Ogniska przygotowywały się do tego ważnego Święta. Prace w ramach zajęć TAM "Iskierka" i Laboratorium Artystycznego pod okiem pani Magdaleny Noga Zdjęcia naszych Orłów.


Noc w Pałacu Meissnerów - 27.10.2017

Tegoroczna „Noc w Pałacu Meissnerów” w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza przebiegała pod hasłem Klinika talentów, leczymy z nudy. Zdjęcia I, II, III.

Klinika talentów, leczymy z nudy w toruńskich mediach! Zobacz film!


Miejski Konkurs "Prezydentem być" - 25.10.2017

Jak wyglądałby Toruń gdybyś była, bądź był prezydentem?
Dziś w naszym Ognisku Prezydent Torunia pan Michał Zaleski wręczył nagrody laureatom Miejskiego Konkursu pn. "Prezydentem być". Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Zdjęcia

Prezydentem być! w toruńskich mediach! Zobacz na torun.pl: Relacja  Zdjęcia


I runda turnieju szachowego rozstrzygnięta - 08.10.2017

Są już zwyciezcy I rundy turnieju szachowego! Trzech z nich w nagrodę pojedzie na zaproszenie europosla pana Tadeusz Zwiefka do Brukseli. gratulujemy! Zdjęcie nagrodzonych, Zdjęcia z rozgrywek.


Międzynarodowy Dzień Pokoju - konkurs rozstrzygnięty - 06.10.2017

Rozstrzygnięto Miejski Konkurs Plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju dla uczniów toruńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami konkursu była Gmina Miasta Toruń oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza.

Międzynarodowy Dzień Pokoju w toruńskich mediach! Zobacz na torun.pl: Relacja i zdjęcia nagrodzonych prac


Skłudzewo - warsztaty POZA - 30.09.2017

Kolejne warsztaty POZA odbyły się tym razem w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Zdjęcia.


Żyjemy z pasją - 29.09.2017

"Żyjmy z pasją!" - to hasło promujące profilaktykę w 2017r. Wczoraj dużo i głośno o profilaktyce mówiono na Rynku Staromiejskim i podczas Konferencji, która odbyła się w Ognisku. Na scenie zaprezentował się Zespół "Mały Broadway". Zdjęcia.


Pożegnanie lata - 02.09.2017

W Piernikowym Miasteczku pożegnaliśmy lato. Świetną zabawą zakończyliśmy zajęcia wakacyjne i rozpoczęliśmy z radością nowy rok szkolny. Zapraszamy na zajęcia do OPP "Dom Harcerza"! Zdjęcia.